دارالترجمه رسمی ترکی در زنجان

به وبسایت دارالترجمه رسمی در زنجان خوش آمدید!

با توجه به اینکه ترجمه رسمی استانبولی در معدود شهر های ایران صورت میپذیرید، دفتر ترجمه رسمی تبریز آماده ارائه خدمات ترجمه رسمی ترکی استانبولی بصورت غیر حضوری می باشد.

ترجمه رسمی استانبولی در تبریز – تایید کنسولگری ترکیه- دارالترجمه استانبولی تبریز

کلا در ۴ روز کاری

دارالترجمه رسمی شماره ۹ تبریز مدارک شما را در اسرع وقت به زبان ترکی استانبولی ترجمه رسمی مینماید.

بعد از ترجمه رسمی به استانبولی در تبریز، نماینده ما مهر و امضاهای دادگستری و وزارت امور خارجه و نیز سرکنسولگری ترکیه را اخذ می نماید.

هموطنان عزیز بدون نیاز به مراجعه حضوری میتوانند مدارکشان را به آدرس ما فرستاده و با همکاران ما در تماس باشند تا مدارکشان ترجمه رسمی ترکی استانبولی بشوند.

شماره تماس دارالترجمه رسمی ترکی استانبولی در زنجان:

۰۰۹۸۴۱-۳۳۳۶۴۲۶۸

۰۰۹۸۴۱-۳۳۳۴۸۰۰۱

۰۰۹۸۴۱-۳۳۳۶۴۲۶۸

۰۰۹۸-۹۱۴۳۳۲۱۶۷۵ (شماره واتس اپ و تلگرام دفتر)

آدرس پستی: آذربایجان شرقی،  تبریز، چهار راه آبرسان، برج سفید، طبقه ۵ (بالای بانک سینا) ، واحد D؛

کدپستی : ۵۱۶۵۶۹۱۹۱۷

قیمت ترجمه رسمی در سرتاسر ایران یکسان میباشد. قیمت های پایین تر یا بالاتر حتما موردی دارند. برای مشاهده قیمت ترجمه رسمی اینجا را کلیک بفرمایید.

ترجمه رسمی
ترجمه رسمی در دارالترجمه رسمی تبریز با گروه متخصص ترجمه به همراه تایید دادگستری و وزارت امور خارجه صورت می گیرد.

جدید ترین تعرفه ترجمه رسمی مصوب قوه قضاییه

بر اساس ماده ۵۳ آئین نامه اجرایی «قانون راجع به ترجمه اظهارات اسناد در دفاتر رسمی و محاکم » مصوب ۳۱/۵/۱۳۷۷ ریاست محترم قوه قضائیه با الحاقات و اصلاحات بعدی، «نرخ نامه هزینه هایترجمه رسمی» که به تفکیک تعداد تخصصی بودن نوع سند، و مدت زمان واژگان و ترجمه تهیه و براساس پیشنهادهای دریافت شده، بازنگری شده است، به شرح زیر ابلاغ و از تاریخ ۱۳۹۴/۷/۱۵ در تمامی دفاتر ترجمه رسمی لازم الاجرا می باشد.

تعرفه ترجمه رسمی در تبریز؛ دارالترجمه رسمی تبریز با بهره گیری از بیش از ۱۰سال تجربه مفید در زمینه ( ترجمه رسمی و ترجمه غیر رسمی) و ارائه خدمات مرتبط آماده همکاری با افراد حقیقی و حقوقی، شرکت های بازرگانی ، مراکز علمی و دانشگاهی، ترجمه مقالات دانشجویی، کتاب توسط مترجمان متخصص هر رشته، مراکز اعزام دانشجو، آژانس های مسافرتی و دیگر مراکز علمی، فرهنگی و بازرگانی میباشد.

دارالترجمه رسمی تبریزبا شماره ثبت دفتر ترجمه رسمی شماره ۷۸۸ قوه قضاییه یکی از با سابقه ترین و قدیمی ترین دفاتر ترجمه رسمی ثبت شده در کشور به شمار می آید.

خدمات دارالترجمه رسمی تبریز
خدمات ارائه شده در دارالترجمه رسمی تبریز شامل ترجمه رسمی مدارک در تبریز و اخذ کلیه تاییدات مربوط به ترجمه رسمی مدارک از ارگان ها و سازمان های مرتبط می شود. کادر مجرب دارالترجمه رسمی تبریز با تلاش مستمر ارائه این خدمات را در کمترین زمان با مناسب ترین قیمت و بالاترین دقت و کیفیت در اختیار شما مشتریان عزیز قرار خواهد داد.

مدیریت دارالترجمه رسمی تبریز خود را متعهد به کسب رضایتمندی مشتریان عزیز می داند و سیاست های دارالترجمه در تبریز بر پایه این اصل استوار شده است. همین سیاست موجب شده است تا بسیاری از شرکت های داخلی و خارجی، سازمان ها، ارگان ها، ادارات و نهادهای داخلی و خارجیدارالترجمه رسمی شماره ۷۸۸ تبریز را برای انجام خدمات ترجمه رسمی مدارک خود انتخاب کنند.

آذربایجان
روزهای قبول مدارک:
۱- اشخاص با دعوتنامه هر روز (غیر از روز جمعه) از ساعت ۳۰/۱۲ – ۹
۲- اشخاص بدون دعوتنامه بلیت هواپیما همراه داشته باشند.
۳- متقاضیان روادید ترانزیت فتوکپی روادید کشور مقصد را به همراه داشته باشند.
مدارک لازم جهت صدور ویزا:
شماره دعوت‌نامه، گذرنامه معتبر، یک قطعه عکس، ۴۰ دلار (برای ویزای عادی)، ۴۰ دلار (روادید ترانزیت)، روادید دوبله عادی ۲۰ دلار، روادید دوبله ترانزیت ۴۰ دلار، روادید یک ساله ۲۵۰ دلار.
توجه: برای روادید زمینی دعوت‌نامه ضروری است.
روز تایید مدارک: چهارشنبه
۱- هزینه تایید مدارک بازرگانی ۷۰ دلار
۲- هزینه مدارک تحصیلی ۲۰ دلار
تجاری: با کارت بازرگانی روادید تجاری برای مسافرت هوایی و زمینی داده می‌شود. مدت کلیه روادیدها ۱۵ روز است. مدت تحویل روادید از زمان دریافت مدارک یک روز است.
نشانی: فرمانیه، دیباچه شمالی، پلاک ۳
تلفن: ۲۲۸۶۵۸۰- ۲۲۱۵۱۹۱ فاکس: ۲۲۸۶۵۸۰
تلفن امور کنسولگری: ۲۲۳۵۱۹۷

آرژانتین
توریستی و تجاری: دعوتنامه و بلیت رفت و برگشت، فرم سفارت ۲ قطعه عکس، روادید توریستی ۳۰ دلار ویزیتوری، روادید تجاری ۳۹۵۰۰ تجاری معادل ۵۰ دلار.
نشانی: میدان آرژانتین، ساختمان بانک تجارت، طبقه چهارم. تلفن: ۸۷۱۸۲۹۴ فاکس: ۸۷۱۲۵۸۳

آلمان
روادید بستگان درخواست روادید باید شخصاً ارائه شود. رسیدگی به درخواست روادید به طول معمول ۱۶ روز به طول می‌انجامد. دو نسخه فرم پر شده، ۲ قطعه عکس جدید گذرنامه، شناسنامه، گذرنامه و شناسنامه همسر، همین طور فتوکپی صفحه دوم و سوم گذرنامه متقاضی، اصل و فتوکپی دعوتنامه (تعهد تقبل مخارج) براساس بند ۸۴ قانون اتباع بیگانه توسط شخص دعوت‌کننده در آلمان و مدرک وضعیت اقامت وی.
– مدارکی در مورد نحوه تقبل مخارج در مدت اقامت (فیش حقوق دعوت‌کننده غیره)
– مدارکی در مورد داشتن وابستگی در ایران (سند خانه یا زمین) گواهی کار و درآمد غیره اصل و فتوکپی. بیمه مسافرتی برای تمام مدت اقامت (اصل و فتوکپی آن)
اشتغال به کار: رسیدگی به درخواست روادید به طور معمول ۲ تا ۳ ماه به طول می‌انجامد.
مدارک: سه نسخه فرم پر شده درخواست روادید، ۳ قطعه عکس جدید، گذرنامه معتبر، شناسنامه، گذرنامه متقاضی، اصل و فتوکپی مدارک مربوط به رابطه کاری (قرارداد کار و غیره) گواهی اشتغال به کار یا سابقه شغلی در ایران.

راهنمای صدور روادید جهت مراجعه به کنسولگری آمریکا در فرانکفورت
مدارک: دو نسخه فرم، ۲ قطعه عکس جدید، گذرنامه با مدت اعتبار کافی (حداقل ۳ ماه بیش از تاریخ در نظر گرفته شده برای برگشت از آلمان) و شناسنامه و همین طور فتوکپی صفحه دوم و سوم گذرنامه متقاضی، اصل و فتوکپی نامه کنسولگری آمریکا در فرانکفورت (با تعیین وقت) اصل بیمه مسافرتی به همراه فتوکپی آن.
روادید دانشجویی
رسیدگی به درخواست روادید به طور معمول ۲ تا ۳ ماه به طول می‌انجامد.
مدارک: سه نسخه فرم پر شده، ۳ قطعه عکس جدید، گذرنامه با مدت اعتبار کافی، گذرنامه و شناسنامه همسر، فتوکپی صفحه دوم و سوم گذرنامه متقاضی.
– تعهدنامه مالی براساس بند ۸۴ قانون اتباع بیگانه (اصل و فتوکپی) از طرف تعهدکننده در آلمان به انضمام گواهی وضعیت اقامت وی در آلمان- گواهی در مورد تامین مالی هزینه تحصیلی مانند فیش حقوق تعهدکننده و با مدارک درآمد شخص متقاضی- اصل و فتوکپی از پذیرش و یا تایید دریافت درخواست پذیرش از یک دانشگاه یا مدرسه عالی در آلمان- مدارکی در مورد سابقه شغلی متقاضی در ایران- اصل آخرین مدرک دبیرستانی یا دانشگاهی در ایران، رسیدگی به صدور روادید ۲ تا ۳ ماه به طول می‌انجامد.
پیوستن به خانواده
مدارک: سه نسخه فرم پر شده، ۳ قطعه عکس جدید از هر یک از متقاضیان- گذرنامه با مدت اعتبار کافی (حداقل بیش از ۶ ماه اعتبار از تاریخ درخواست ویزا) شناسنامه، فتوکپی صفحه دوم تا پنجم گذرنامه متقاضی، مدرک در مورد وضعیت اقامت بستگان در آلمان اصل و دارالترجمه رسمی تایید شده (از طرف سفارت) سند ازدواج به هر ماه یک فتوکپی از ترجمه آن.
– در مورد فرزندان حاصل از ازدواج‌های قبلی، اصل حکم طلاق و یا مدرک حضانت به همراه ترجمه تایید شده و یک فتوکپی از آن. رسیدگی به درخواست روادید به طور معمول ۱۶ روز به طول می‌انجامد.
تجاری
مدارک: دو نسخه فرم، ۲ قطعه عکس جدید، گذرنامه با مدت اعتبار کافی (حداقل سه ماه پیش از تاریخ در نظر گرفته شده برای برگشت از آلمان) و شناسنامه، گذرنامه و شناسنامه همسر، همین طور فتوکپی صفحه دوم و سوم گذرنامه متقاضی- دعوتنامه از طرف یک شرکت مقیم در آلمان و در صورت عدم تقبل مخارج از جانب شرکت دعوت کننده، ارایه بیمه مسافرتی (اصل و فتوکپی) و همچنین مدارک چگونگی تامین مخارج در مدت اقامت الزامی است. مدارکی در مورد رابطه تجاری با شرکت دعوت کننده در آلمان.
مدارکی در مورد فعالیتهای شغلی در ایران (پروانه کسب، کارت بازرگانی، پروانه تولید، گواهی کار، دفترچه بیمه درمانی و روزنامه رسمی و غیره) در مورد کارمندان
شرکتها علاوه بر مدارک فوق معرفی‌نامه رسمی از طرف کارفرما مبنی بر اعزام متقاضی به آلمان، مدارکی در مورد داشتن وابستگی در ایران، رسیدگی به درخواست ویزا به طور معمول ۱۶ روز به طول می‌انجامد. مدارکی دال بر چگونگی تامین مخارج اقامت در آلمان، درخواست روادید به طول معمول ۲ تا ۳ روز به طول می‌انجامد.
ساعات کار بخش روادید: یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۵/۷ تا ۱۲ صبح.
تلفن: ۳۹۱۳۳۲۹ فاکس: ۳۹۰۱۱۴۴

افغانستان
روادید تجاری: ۲ عکس، فرم پر شده سفارت، هزینه صدور روادید ۳۰ دلار، مدت دریافت روادید ۱ روز. روادید توریستی از کنسولگری سفارتخانه در مشهد دریافت شود.
نشانی: خیابان دکتر بهشتی- خیابان پاکستان، نبش کوچه چهارم.
تلفن: ۸۷۳۵۶۲۰۰- ۷۸۳۷۱۵۱ فاکس: ۸۷۳۵۶۰۰

اتریش
الف) اقامت توریستی در اتریش
گذرنامه معتبر (مدت اعتبار حداقل ۶ ماه) دو قطعه عکس جدید (از هر متقاضی و همراهان در گذرنامه) اصول دعوتنامه یا به عبارتی تعهدنامه‌ای که در اتریش رسما توسط محضر تایید شده باشد، حکم فوق یا تایید به میزان درآمد دعوت کننده بیمه حوادث و بیماری تا سقف ۵۲۰۰۰ دلار صادر شده از جانب شرکت بیمه ایران با آسیا، ترجمه سند ملک (تایید شده توسط وزارت امور خارجه) دفترچه حساب بانکی متقاضی به انضمام ترجمه آن.
ب) دعوتنامه تجاری، گذرنامه معتبر (مدت اعتبار حداقل ۶ ماه) دو قطعه عکس جدید (از هر متقاضی و همراهان در گذرنامه) اصل دعوتنامه یا به عبارتی تعهدنامه تجاری با مهر شرکت، (تایید محضر مورد نیاز نیست)
ج) ترانزیت گذرنامه معتبر (مدت اعتبار حداقل ۶ ماه) دو قطعه عکس جدید (از متقاضی و همراهان در گذرنامه) روادید کشور مقصد اصل بلیت هواپیما سفارت اتریش ممکن است علاوه بر مدارک مذکور مدارک دیگری را نیز از متقاضی درخواست نماید.
فتوکپی‌های کلیه مدارک درخواستی نیز می‌بایستی به سفارت ارایه شوند.
بررسی تقاضای روادید می‌تواند ۳ ماه به طول انجامد.
نشانی: میدان آرژانتین، ساختمان شماره ۷۸
تلفن: ۸۷۱۰۷۳۵- ۸۷۱۰۱۸۰

ارمنستان
فرم سفارت، دو قطعه عکس ۳ × ۴ رنگی، گذرنامه معتبر، نرخ روادید برای رانندگان کثیرالتردد ۳ ماهه ۸۰ دلار، برای افراد عادی ۲۱ روزه، ۵۰ دلار، صدور روادید حداکثر ۱۱ روز طول می‌کشد. هزینه روادید با دعوتنامه ۳۷ دلار. یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۹ تا ۱۲٫
نشانی: چهارراه ولیعصر، جنب پارک دانشجو، خیابان رازی، نبش خیابان استاد شهریار، خیابان رازی شماره ۱
تلفن: ۶۷۰۴۷۳۳ فاکس: ۶۷۰۰۶۵۷

ازبکستان
۱- فهرست مشخصات رانندگان مورد تایید وزارت راه و ترابری ایران
۲- این فهرست باید حتماً مثل ۵ مورد (نام و نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد، شماره گذرنامه) باشد.
۳- صدور روادید بستگی به دعوت‌نامه‌ای دارد که از طریق گیرنده کالا به وزارت امور خارجه ازبکستان درخواست شود و پس از موافقت آن وزارتخانه به بخش کنسولی در تهران ارسال می‌گردد.
۴- شرایط روادید اعم از مدت تعداد تردد و هزینه آن بستگی به نوع درخواست گیرنده کالا در ازبکستان دارد.
۵- مدارک لازم: ۲ برگ فرم عکس‌دار و تایپ شده درخواست روادید ازبکستان، فتوکپی از صفحه عکس و مشخصات و مدت اعتبار گذرنامه CMR برابر اصل که آدرس و مشخصات و شماره تلفن تماس گیرنده بار ذکر شده باشد، فتوکپی از صفحه عکس و مشخصات دفترچه خروجی راننده.
۶- روادید ترانزیتی: فقط به مقصد کشورهای (قزاقستان- قرقیزستان- تاجیکستان) صادر می‌گردد که علاوه بر مدارک بالا فتوکپی روادید کشور ثالث نیز لازم است.

توریستی: دعوتنامه با مجوز صادر شده از وزارت امور خارجه ازبکستان، ۲ عکس و ۲ فرم، فتوکپی از صفحات عکس‌دار و اعتبار و مشخصات پاسپورت تجاری، مدارک مربوط به توریستی + دعوتنامه تجاری یا مجوز از وزارت امور خارجه ازبکستان.
نشانی: خیابان پاسداران، خیابان فرمانیه، نبش کوچه یگانه
تلفن: ۲۸۳۲۰۷۱- ۲۲۹۹۷۸۰ فاکس: ۲۲۸۰۲۸۹

اسپانیا
زمان پیش‌بینی شده جهت روادید اقامت ۵/۴ ماه و اقامت پیوستن به خانواده ۳ ماه است. در صورت نیاز به مدارک اضافی متقاضی ظرف ۱۵ روز وقت دارد که مدارک را تحویل دهد. هزینه روادید ۲۸۰۰۰ تومان
نشانی: خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، کوچه سرو، پلاک ۷۶
تلفن: ۶- ۸۷۱۴۵۷۵

استرالیا
توریستی
۱- دعوتنامه از خویشاوندان، طرف بازرگانی و یا کنگره بسته به نوع ویزای درخواستی
۲- یک قطعه عکس جدید از هر نفر
۳- گذرنامه معتبر (حداقل شش ماه اعتبار از تاریخ ورود به استرالیا)
۴- فتوکپی و ترجمه رسمی مدارکی دال بر توانایی مالی و بازگشت به ایران (از قبیل معرفی‌نامه شغلی، صورتحساب یا موجودی بانکی و اسناد مالکیت و غیره)
۵- فتوکپی ویزاهای کشورهایی که قبلاً به آنها سفر کرده‌اید.
۶- رسید بانکی پرداخت مبلغ ۳۶ دلار آمریکا به حساب شماره ۹۹۰۶۹ نزد بانک سپه شعبه خالد اسلامبولی به نام سفارت استرالیا (غیر قابل استرداد) برای هر گذرنامه
۷- فرم‌های تکمیل شده ۴۸ و ضمیمه سفید رنگ (برای متقاضیان روادید دیدار) و فرم‌های تکمیل شده ۴۵۶ و ضمیمه سفید رنگ (برای متقاضیان روادید بازرگانی) که به امضا شخص متقاضی رسیده باشد.
دعوتنامه تجاری: یک قطعه عکس، تکمیل فرم سفارت، مدارک دال بر همکاری دو شرکت ایرانی و استرالیایی- اصل و ترجمه مدارک شرکت ایرانی، ترجمه‌ها باید به زبان انگلیسی باشد، هزینه صدور روادید برای توریستی و تجاری ۳۳۰ هزار ریال ایرانی.
مهاجرت: با توجه به فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا موجود در تابلو گیشه سفارت متقاضیان می‌توانند فرم تقاضای مهاجرت ۶۲۶۰ تومان، ارزیابی مدرک از استرالیا، در صورتی که ارزیابی مثبت بود با مدرک فرم مهاجرت خریداری می‌شود.
نشانی: میدان آرژانتین، خیابان بهاران، خیابان ۲۳
تلفن: ۷۲۴۴۵۶ فاکس: ۸۷۱۶۲۲۳

جمهوری اسلواک
مدارک: گذرنامه با بیش از ۶ ماه اعتبار، فرم درخواست روادید بایستی به طور خوانا و با حروف بزرگ انگلیسی تایپ شده و به امضا متقاضی برسد. فرم‌های ناخوانا و ناقص پذیرفته نمی‌شوند. ۲ قطعه عکس ۴ ×۳ که باید در صفحات اول و دوم فرم درخواست چسبانده شود (صفحه سوم بدون عکس باشد) رسید هزینه صدور روادید که بایستی قبلاً به حساب جاری شماره ۲۰۸۴ بانک ملی ایران شعبه اسکان به نام سفارت جمهوری اسلواک پرداخت شده و همراه سایر مدارک به سفارت تحویل گردد.
نشانی: بزرگراه آفریقا، کوچه بابک مرکزی، شماره ۲۴ صندوق پستی: ۴۴۵۱۱- ۱۱۳۶۵
تلفن: ۸۷۹۱۰۵۸ فاکس: ۸۷۹۱۰۵۷

انگلستان
پزشکی: دعوتنامه از دکتر یا بیمارستان از انگلستان شامل: وقت مشخص از دکتر، توضیح نوع بیماری، طول درمان، نوع معالجه، هزینه درمان (تضمین مالی همراه با صورت حساب بانکی شخص ضامن از انگلستان یا حواله بانکی پول در خارج) همراه داشتن کلیه پرونده‌های پزشکی از دکتر در ایران.
تجاری: دعوتنامه از شرکت انگلیسی
دیدار: دعوتنامه از اقوام درجه یک
مدارک جهت انجام مصاحبه:
۱- دعوتنامه معتبر: مدت اعتبار هر دعوتنامه سه ماه می‌باشد.
۲- فرم تکمیل شده درخواست ویزا می‌توانید از نگهبان درب ویزا تهیه کنید.
۳- دو قطعه عکس ۴ × ۳ و ۴ × ۶
۴- اصل پاسپورت جدید: هر پاسپورت باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.
۵- پاسپورت قدیمی: کلیه پاسپورتهای قدیمی در صورت موجود بودن.
۶- بلیت هواپیما: می‌توان به صورت رزرو تهیه نمود.
۷- مبلغ ویزا (یکبار ورود): مبلغ ۵۵۵۰۰ تومان وجه نقد (همراه متقاضی باید باشد) در صورت درخواست مدرک بیشتر توسط افسران ویزا در هنگام مصاحبه درخواست خواهد شد. ویزای توریستی به انگلستان در کشور ایران صادر نمی‌شود. برای اخذ ویزای توریستی به کشورهای هماسیه داده می‌شود.
نشانی: خیابان فردوسی، خیابان بابی‌ساندز، پلاک ۱۴۳ جهت انجام مصاحبه و تحویل مدارک برای اخذ ویزا، تعیین وقت قبلی توس شماره تلفن‌های ۶۷۰۵۰۱۹- ۶۷۰۵۰۱۸ و ۶۷۱۷۰۳۱ و با فرستان فاکس به شماره ۶۷۰۰۷۲۰ از ساعت صبح الی ۲ بعد از ظهر مقدور می‌باشد. هنگام فرستادن دعوتنامه توسط فاکس حتماً شماره تلفن تماس خود را در ایران قید کنید.

ایتالیا
مدارک لازم جهت درخواست روادید توریستی از متقاضیان روادید توریستی درخواست می‌گردد جهت ارایه مدارک خود، بین ساعات ۳۰/۸ تا ۱۲ روزهای یکشنبه تا پنجشنبه به قسمت ویزا مراجعه نمایند.
مدارک مورد نیاز: فرم، دو قطعه عکس، اصل و فتوکپی صفحه اول گذرنامه و ویزاهای شنگن استفاده شده اصل فتوکپی شناسناه و ترجمه آن، دعوتنامه (نمونه دعوتنامه در قسمت ویزا موجود است)، فتوکپی اجازه اقامت میزبان، در صورت تغییر تابعیت دعوت کننده کپی شناسنامه ایتالیایی، رزرو بلیت، مدارک اشتغال به کار شامل: اصل و کپی آن روزنامه رسمی مشترک+ ترجمه معرفی‌نامه و اصل لیست پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی مربوط به شش ماه گذشته، همراه با کپی و ترجمه آن برای کارمندان بخش خصوصی. اصل و کپی کارت نظام پزشکی برای خانم‌های خانه‌دار متقاضی روادید توریستی ارایه مدرک شغلی همسر الزامی است. بخش ویزا این حق را برای خود محفوظ نگه داشته تا در صورت لزوم هر مدرک دیگری را که برای تکمیل پرونده مناسب تشخیص می‌دهد از متقاضی درخواست نماید.
تلفن بخش ویزای سفارت ایتالیا: ۶۷۰۲۳۳۳- ۶۷۰۲۴۰۲۴۰۹
فاکس بخش ویزای سفارت ایتالیا: ۶۷۰۴۳۴۹۹
مدارک روادید تجاری
در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه به بخش کنسولی سفارت ایتالیا مراجعه و مدارک را ارایه نمایند. (برای گرفتن وقت مصاحبه، راس ساعت ۳۰/۸ صبح با در دست داشتن گذرنامه فتوکپی دعوتنامه به بخش کنسولی مراجعه نمایند)
شماره تلفن بخش کنسولی سفارت ایتالیا: ۶۷۰۲۴۰۹- ۶۷۰۲۳۳۳- ۶۷۰۴۳۴۹

ایرلند
برای تقاضای روادید: دعوتنامه از فرد مقیم، سه قطعه عکس، فرم سفارت، مبلع ۱۷۰۰۰ تومان، دعوت کننده باید مسئولیت تامین مخارج متقاضی را در طول اقامتش در ایرلند قبول و تضمین کند که متقاضی بعد از پایان دوره روادید کشور ایرلند را ترک خواهد کرد. اعتبار پاسپورت حداقل یک سال باید باشد. از هنگام تحویل مدارک کامل ۶ هفته از طریق فاکس و دو ماه و نیم از طریق پست عادی طول می‌کشد که جواب دریافت دارد.
بازرگانی: دعوتنامه از طرف شرکت ایرلندی، سه قطعه عکس، مبلغ ۱۷۰۰۰ تومان معرفی‌نامه از شرکت ایرانی.
تحصیلی: گواهی پذیرش و ثبت‌نامه در دانشگاه ایرلندی ۲ نسخه، ارایه هر نوع مدارک دال بر پرداخت هزینه ثبت‌نام در ترم اول دانشگاه ۲ نسخه، ارایه مدارک دال بر تامین مالی ترجیحاً حساب بانکی قابل برداشت در یکی از بانکهای ایرلند یا هر بانکی که در کشور ایرلند شعبه داشته باشد، مبلغ ۱۷۰۰۰ تومان، یکشنبه تا پنجشنبه ساعت ۹ تا ۱۴
نشانی: میرداماد- رازان شمالی- شماره ۱۰
تلفن: ۲۲۲۷۶۷۲- ۲۲۸۶۹۲۳ فاکس: ۲۲۲۲۷۳۱۱ تلکس: ۲۱۳۸۶۵۵ IREL IR

اوکراین
متقاضیان مستقیماً به سفارت مراجعه کنند. دوشنبه تا چهارشنبه
نشانی: میدان ونک، خیابان ونک، شماره ۱۰۱
تلفن: ۸۰۰۸۵۳۰ فاکس: ۸۰۰۷۱۳۰

بحرین
توریستی و تجاری: اصل دعوتنامه، ۲ قطعه عکس، فرم سفارت، هزینه صدور روادید ۷ دینار بحرین یا معادل ریالی آن. چنانچه مدارک کامل باشد ویزا همان روز صادر می‌شود.
نشانی: خیابان آفریقا، نرسیده به جهان کودک، نبش کوچه زوبین، پلاک ۲۴۸
تلفن: ۸۷۷۳۳۸۳- ۸۷۷۲۰۷۹ فاکس: ۸۷۷۹۱۱۲۲

برزیل
توریستی: ۲ نسخه فرم سفارت، ۳ قطعه عکس، گذرنامه معتبر با شش ماه اعتبار، ترجمه رسمی گواهی اشتغال به کار در ایران به زبان انگلیسی، در صورت مثبت بودن حساب بانکی شش ماه گذشته، بلیت رفت و برگشت به انضمام ۱۹ هزار تومان نیاز است. فتوکپی صفحات مهر شده پاسپورت، طی یک ماه جواب داده می‌شود.
تجاری: دعوتنامه از شرکت برزیلی باید مستقیماً به فاکس یا تلکس سفارت فرستاده شود. فرم سفارت، عکس و بقیه مدارک مانند توریستی- پرداخت ۲۳۷۵۰۰ ریال هزینه تکلس ۵۷۰۰۰۰ ریال
نشانی: میدان ونک، خیابان ونک، شماره ۵۸
تلفن: ۸۰۳۹۴۷۶- ۸۰۳۵۱۷۵ فاکس: ۸۰۳۴۴۳۸

بلژیک
عادی- توریستی: دعوتنامه، فتوکپی کارت اقامت دعوت کننده، ورقه مالیاتی یا فیش حقوق دعوت کننده، ۳ قطعه عکس، فرم سفارت، بلیت رفت و برگشت، یک ماهه ۲۲۵۰۰ تومان و برای سفر دو ماهه ۲۷۰۰۰ تومان، سه ماهه ۳۱ هزار تومان، ۶ ماهه و یک ساله ۴۵ هزار تومان
بازرگانی: دعوتنامه از شرکت بلژیکی با ذکر علت و مدت سفر، یکشنبه و دوشنبه و سه‌شنبه از ساعت ۹ تا ۱۳
نشانی: الهیه، خیابان فرشته، خیابان شبدیز، کوچه بابک، شماره ۳
تلفن: ۲۰۰۹۱۴۵- ۲۰۰۹۵۰۷ فاکس: ۲۰۰۹۱۵۵

بلغارستان
توریستی و تجاری: دعوتنامه، یک قطعه عکس، کپی پاسپورت، فرم سفارت، ویزای ترانزیت، ویزای کشور مقصد، کپی ویزا، هزینه روادید ورودی ۵۳ هزار تومان، روادید ورودی فوری ۶۸ هزار تومان، روادید ترانزیت یکسره ۴۳ هزار تومان، روادید ترانزیت فوری، ۵۳ هزار تومان، روادید دو سره ۸۳ هزار تومان
نشانی: خیابان ولیعسر- خیابان شهید عباسپور (توانیر)- خیابان نظامی گنجوی، شماره ۸۲
تلفن: ۸۷۷۵۶۶۲- ۸۷۷۵۰۳۷ فاکس: ۸۷۷۹۶۸۰

پاکستان
توریستی: فرم سفارت، یک قطعه عکس و کپی پاسپورت از صفحه ۱ تا ۱۰ و شناسنامه، هزینه صدور روادید ۱۵۰۰۰ تومان روادید کثیرالمسافرت ۳۲ هزار تومان، مدت زمان دریافت ویزا از زمان تحویل مدارک ۳ روز است. نوع اسکناس ۵۰۰ یا ۱۰۰۰ تومانی باید باشد.
تجاری: دعوتنامه از شرکت معتبر پاکستانی، کارت بازرگانی و مدت زمان دریافت ویزا از زمان تحویل مدارک ۲-۱ روز است.
تحصیلی: پذیرش از دانشگاه پاکستان و تایید وزارت امور خارجه ایران، زمان مراجعه شنبه تا چهارشنبه هر هفته به استثناء روزهای تعطیل. زمان جهت تحویل گرفتن فرم روادید ساعت ۹ الی ۳۰/۱۰ صبح
نشانی: خیابان دکتر فاطمی، خیابان اعتمادزاده، شماره ۱
تلفن: ۴- ۹۳۴۳۳۲ فاکس: ۹۳۴۳۳۳

پرتغال
توریستی: دعوتنامه رسمی و آدرس کامل معرف از پرتغال، فرم سفارت، ۲ قطعه عکس، گواهی اشتغال به کار، فتوکپی شناسنامه، فتوکپی گذرنامه، فتوکپی از گذرنامه و صفحات روادید قبلی. صدور روادید بین ۱۵ تا ۲۰ روز طول می‌کشد. روادید توریستی ۵۰۰۰ تومان
بازرگانی: هزینه روادید ۴۰۰۰ تومان
نشانی: خیابان هدایت، روزبه، پلاک ۱۳
تلفن: ۲۵۴۳۲۳۷ و ۸- ۲۵۶۸۶۷۷ فاکس: ۲۵۵۲۶۶۸

تایلند
توریستی: بلیت رفت و برگشت، پر کردن ۳ فرم سفارت، کپی صفحات ۱۱ الی ۲ پاسپورت، سه قطعه عکس جدید ۴ × ۳ و یا ۶ × ۴ هزینه صدور روادید ۴۶۰۰۰ ریال مدت اعتبار روادید ۳ ماه و مدت اقامت در تایلند ۳ ماه است. مدت زمان ارایه مدارک تا دریافت ویزا ۳ روز و حتماً باید خود متقاضی جهت دریافت ویزا مراجعه کنید.
نشانی: خیابان بهارستان، روبروی بیمارستان طرفه، کوچه باشگاه شماره ۴
تلفن: ۷۵۳۱۴۳۳- ۷۵۳۷۷۰۸

تایوان
برای دریافت ویزا به سفارت دبی باید مراجعه شود.
نشانی: خیابان آفریقا، خیابان وحید دستجردی (ظفر)- پلاک ۳۵۵
تلفن: ۴- ۸۷۸۱۳۳۳۴

ترکمنستان
ساعات کار قسمت کنسولی از ۳۰/۹ الی ۱۳ می‌باشد. روزهای کار: یکشنبه، دوشنبه، سه‌شنبه، چهارشنبه (جمعه، شنبه و تعطیلات رسمی ترکمنستان و ایران تعطیل) می‌باشد.
۱-روادید عادی: طبق دعوتنامه شخصی با شرکت‌های ثبت شده در ترکمنستان با موافقت وزارت امور خارجه ترکمنستان و با طبق یادداشت وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، پاسپورت، یک قطعه عکس و فرم سفارت در روزهای دوشنبه و چهارشنبه صادر می‌شود. مدارکی که روز دوشنبه دریافت شده است روز پنجشنبه تحویل داده می‌شود.
مدارکی که روز چهارشنبه دریافت شده است روز دوشنبه تحویل داده می‌شود.
قیمت روادید عادی: برای ۱۰ روز ۳۰ دلار برای ۲۰ روز ۴۰ دلار
قیمت روادید ترانزیت: ۳۲ دلار
۲- مدارک رانندگان کثیرالمسافر: طبق نامه وزارت راه و ترابری جمهوری اسلامی ایران، پاسپورت، یک قطعه عکس و فرم سفارت در روزهای یکشنبه و سه‌شنبه و چهارشنبه دریافت می‌شود. روز پنج‌شنبه تحویل داده می‌شود. قیمت روادیدها: برای ۳ ماه ۱۶۰ دلار برای ۶ ماه ۳۶۲ دلار
۳- روادید بازرگانی: کسانی که کارت بازرگانی دارند باید به اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه ایران ساختمان ۳ مراجعه نمایند و از آنجا کارت مخصوص دریافت نموده و به ترکمنستان پرواز کنند و در فرودگاه عشق‌آباد برای آنان ویزای بازرگانی صادر شود.
۴- تایید مدارک: مدارکی که در ایران تهیه و تنظیم شده است از جمله اساسنامه شرکت، ثبت رسمی، گواهینامه از بانک، آگهی روزنامه و غیره باید به زبان روسی ترجمه شده و بعد از مورد بررسی ترجمه در وازرت دادگستری و وزارت امور خارجه ایران تایید شود. ولی مدارکی که در ترکمنستان تهیه و تنظیم شده است در اتاق بازرگانی ترکمنستان ترجمه شود و در سفارت ایران در عشق‌آباد تایید می‌شود. از مدارک فوق باید کپی گرفته شود. برای تایید هر یک از مدارک ۱۵ دلار آمریکایی دریافت می‌گردد. روزها: دوشنبه و چهارشنبه
۵- مجوز برای عبور کالا: از طریق خاک ترکمنستان به کشورهای غیر از مشترک‌المنافع CMR کپی قرارداد خرید و فروش، اظهارنامه، گمرک ایران مشخصات کامل در سربرگ شرکت از جمله نوع کالا، نوع بسته‌بندی، تعداد، ارزش کالا، مرز ورودی و خروجی آدرس کامل گیرنده و غیره بدون اصلاحیه تایپی نوشته شود. و هر شرکت باید در مورد حمل نکردن کالاهای ممنوعه تعهدات خود را قید کند. قیمت برای هر یک تن ۱۰ دلار.
روزها: دوشنبه و چهارشنبه
تذکر: از تاریخ ۲۶/۱۰/۱۹۹۷ میلادی برای فوریت ۵۰% پول اضافه گرفته می‌شود و از تاریخ ۱/۱/۱۹۹۸ برای هریک برچسب روادید (استیکر) ۳۰۰۰ ریال دریافت می‌گردد. لطفاً جهت دریافت فرم سفارت به دفتی فنی گلستان به نشانی خیابان پاسداران، نبش بهستان دوم، روبروی گلستان دوم تلفن ۲۵۴۶۳۰۳ مراجعه نمایید.

سوئیس
مقررات کلی: درخواست روادید باید به کنسولگری یا سفارت سوئیس در محل اقامت متقاضی ارائه گردد (ماده ۱۰ بند ۱ دستورالعمل درباره اعلام ورود و ورود خارجیان) چنانچه درخواست روادید به سفارتی به غیر از سفارت محل اقامت ارائه گردد در صورتی که دلیل این اقدام روشن نباشد آن سفارت می‌تواند آن را رد نماید. باید امکانات مالی کافی برای تامین مخارج زندگی خود در سوئیس که بنا بر قاعده ۱۰۰ فرانک سوئیس در روز کافی تشخیص داده شده است را در اختیار داشته باشید (ماده ۱ بند ۲ دستورالعمل درباره اعلام ورود و ورود خارجیان). کنسولگری یا سفارت می‌تواند درخواست اخذ ضمانت نماید. روادید منحصرا اجازه یک اقامت کوتاه مدت در سوئیس را خواهد داد مگر با اجازه صریح مقامات مسئول مربوطه (ماده ۱۱ دستورالعمل درباره اعلام ورود و ورود خارجیان). حداکثر مدت اقامت شما در سوئیس در روادید صادره درج گردیده است. بدون داشتن مجوز لازم، نه می‌توانید در سوئیس کار کرده و نه بیشتر از سه ماه تحصیل کنید (ماده ۱۱ دستورالعمل درباره اعلام ورود و ورود خارجیان)
ماده ۶- ضمانت
۱- به عنوان وسیله‌ای جهت کنترل، چگونگی اقامت یک خارجی، مسئولین صدور روادید می‌توانند درخواست یک اعلام ضمانت کنند که توسط یک شخص حقیقی یا حقوقی در سوئیس و دارای امکانات مالی امضاء شده باشد.
۲- این افراد می‌توانند ضمانت کنند.
الف- اتباع سوئیس
ب- خارجی‌های دارای اجازه اقامت دائم یا موقت
ماده ۱۰- درخواست روادید
۱- تبعه خارجی باید درخواست روادید خود را به وسیله فردی که برای این منظور پیش‌بینی گردیده است به نمایندگی مربوطه سوئیس در حوزه اقامت خود ارایه دهد، هرگونه استثنایی را در این مورد اداره فدرال اتباع بیگانه تعیین می‌نماید.
۲- درخواست روادید باید با ارایه مدرک سفر (گذرنامه) و در صورت درخواست با سایر مدارک اثبات کننده مقصود و چگونگی اقامت و یا ترانزیت مورد نظر همراه باشد.
علاوه بر مقررات لازم مندرج در بند ۱ اتباع خارجی، متقاضی روادید ترانزیت باید شرایط ذیل را برای اخذ روادید عبور ترانزیت احراز کنند.
الف- ارایه مدرک سفر (گذرنامه) و روادید لازم برای ترانزیت و ورود به کشور مقصد
ب- برای عبور ترانزیت ارایه بلیت هواپیما تا مقصد اصلی الزامی است.
ماده ۲۷- حمایت حقوقی
۱- چنانچه تقاضای رد و یا به حالت تعلیق درآید، اداره فدرال اتباع بیگانه سوئیس به درخواست متقاضی و در قبال پرداخت هزینه مربوطه اعلام نظر می‌کند.
۲- بنا بر قاعده درخواست فوق فقط موقعی مورد بررسی قرار می‌گیرد که به هزینه مربوطه پیش پرداخت شده باشد.
نشانی: خیابان الهیه- خیابان بوستان- خیابان یاسمین- شماره ۱/۱۳
تلفن: ۲۰۰۸۲۲۷- ۲۰۰۸۳۳۳- ۲۰- ۲۰۰۸۴۵۴ فاکس: ۲۶۹۴۴۸
حافظ منافع ایالات متحده
نشانی: خیابان جردن، خیابان آفریقا، فرزان غربی، پلاک ۵۹
تلفن: ۲۲۸۶۰۲۱- ۲۲۹۸۳۱۴- ۲۲۹۶۸۰۲
صندوق پستی: ۴۶۸۳- ۱۹۳۹۵ ساعت تماس ۷ تا ۱۱

سوریه
نرخ ویزا: عوارض ورود به سوریه برای یک بار ۱۰۵۰۰تومان ویزای ۳ ماهه و ۱۷ هزار تومان، اخذ مدرک ۹ صبح تا ۱۱ صبح. گذرنامه‌ها ۲۴ ساعت قبل اخذ می‌گردد. فرم سفارت + ۲ عکس
نشانی: خیابان آفریقا، خیابان آرش غربی، پلاک ۲۲
تلفن: ۲- ۲۰۵۹۰۳۱ فاکس: ۲۰۵۹۴۰۹

سودان
پر کردن فرم مخصوص با ذکر محل اقامت در سودان، ۴ فتوکپی از فرم سفارت، ۴ عکس، گذرنامه، بلیت، هزینه صدور روادید ۲۷۰۰۰۰ ریال، شنبه تا پنجشنبه از ۱۰ صبح تا ۳ بعد از ظهر
نشانی: خیابان آفریق، اسفندیار، شماره ۱۶
تلفن: ۴۴- ۸۷۸۷۱۳۳ فاکس: ۸۷۸۸۵۷۵

سنگال
۲ فتوکپی از صفحه اول پاسپورت، بلیت، تکمیل کردن فرم سفارت + ۲ عکس هزینه صدور روادید ۶۵۰۰ تومان
نشانی: خیابان آفریقا، خیابان پیروز، پلاک ۷
تلفن: ۸۷۹۴۱۹۲- ۸۷۸۳۵۹۶ فاکس: ۸۷۷۴۷۰

کانادا
متقاضیان روادید فرصت مطالعاتی کانادا:
قسمت روادید روزهای یکشنبه الی چهارشنبه از ساعت ۳۰/۸ الی ۳۰/۱۱ صبح فرم‌های تقاضانامه روادید فرصت مطالعاتی را پذیرفته و برای مصاحبه حضوری تعیین وقت می کند. ضمناً این حق برای سفارت محفوظ است که در مواقع به خصوص از دریافت فرم‌های درخواست روادید یک بار ورود برای هر نفر ۶۰ دلار کانادا یا ۱۲۰ دلار آمریکا یا ۹۰۰۰۰ ریال می‌باشد. چنانچه فرزند یا فرزندان بالای ۷ سال یا همسر به عنوان دانش‌آموز یا دانشجو قصد ادامه تحصیل در کشور کانادا را دارند موظفند به پرداخت هزینه روادید دانشجویی می‌باشند. در غیر این صورت همراهان مکلف به پرداخت هزینه روادید دیدار موقت هستند. مبلغ فوق به منظور تشکیل پرونده دریافت می‌گردد و در صورت عدم موافقت با روادید، برای تعیین وقت مصاحبه الزامی است ضمنا شخص دیگری هم می‌تواند برای تشکیل پرونده مراجعه نماید (فرم صورتی رنگ) تکمیل شده درخواست روادید فرصت مطالعاتی (فرم از گیشه قسمت روادید دریافت می‌شود)- گذرنامه معتبر یا حداقل یک سال اعتباری برای تمام خانواده- فتوکپی پاسپورت از صفحات ۱ الی ۶- فتوکپی تمام صفحات شناسنامه- ۳ قطعه عکس برای هر نفر- اصل پذیرش از کانادا بدیهی است ارایه مدارک فوق ضمانت روادید نمی‌باشد. داشتن پیشنهاد شغلی (Job Offer) از کانادا برای اکثر موارد ملزم به ارایه تاییدیه اداره توسعه منابع انسانی کانادا (Human Resources Development Canada) است. افرادی که قصد گذراندن فرصت مطالعاتی در کانادا را به مدت بیش از ۶ ماه دارند می‌بایست حداقل ۲ تا ۳ ماه قبل از زمان تعیین شده فرصت مطالعاتی اقدام نمایند. چنانچه با هزینه شخصی خود برای گذراندن فرصت مطالعاتی عازم کشور کانادا می‌باشند، ارایه مدارکی که نشان دهنده توان مالی شما مبنی بر پرداخت هزینه دوران فرصت مطالعاتی و مخارج زندگی شما در کانادا باشد، در زمان تحویل مدارک الزامی است. حضور متقاضی در زمان مصاحبه الزامی است. چنانچه مامور به انجام فرصت مطالعاتی از طرف دولت ایران می‌باشد ارایه مدارک زیر الزامی است، ضمانت‌نامه مالی از طرف وزارتخانه مربوطه- معرفی‌نامه از وزارت امور خارجه. چنانچه هزینه دوره فرصت مطالعاتی متقاضی از طرف دولت کانادا تامین می‌شود ارایه ضمانت مالی از طرف محل مورد نظر در کانادا مورد نیاز است.
توجه: در صورت قبولی روادید فرصت مطالعاتی بیش از ۶ ماه، انجام آزمایشات پزشکی الزامی است. در صورت صلاحدید سفارت در بعضی موارد کمتر از ۶ ماه نیز انجام آزمایشات پزشکی الزامی می‌باشد.
قابل توجه متقاضیان روادید دیدار موقت کانادا
توجه: حداقل زمان رسیدگی به پرونده متقاضی ۲۱ روز است، هزینه درخواست روادید برای یک بار ورود برای هر نفر ۷۵ دلار کانادا یا ۵۵ دلار آمریکا یا ۴۲۰۰۰۰ ریال و هزینه درخواست روادید چند بار ورود برای هر نفر ۱۵۰ دلار کانادا یا ۱۱۰ دلار آمریکا یا ۸۴۰۰۰۰ ریال می‌باشد. مبلغ فوق به منظور تشکیل پرونده دریافت می‌گردد و در صورت عدم موافقت با روادید مسترد نخواهد شد. ارایه مدارک زیر برای تشکیل پرونده الزامی است (ضمناً شخص دیگری هم می‌تواند برای تشکیل پرونده مراجعه نماید.)
فرم تکمیل شده درخواست روادید دیدار (فرم از گیشه قسمت روادید دریافت شود)- گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار- فتوکپی صفحات پاسپورت از صفحه ۱ الی ۶- فتوکپی تمام صفحات شناسنامه- دو قطعه عکس جدید- ارایه فتوکپی جدیدترین برگ پرداخت شده مالیات شخص دعوت کننده (برگه Notice of Assessment)- مدارکی که نشان دهنده موقعیت مالی متقاضی باشد. اگر شما مایل به دیدار فرزند یا فرزندان یا اقوام خود در کانادا هستید ارایه فتوکپی ویزای اقامت (IMM 10000) و یا فتوکپی کارت تابعیت آنها که حاوی تاریخ تولد شخص دعوت کننده باشد- فتوکپی پروانه کار یا مدارک اثبات اشغال به کار. بدیهی است ارایه مدارک فوق ضمانت ویزا نمی‌باشد. لطفاً در صورت داشتن مدارک زیر آنها را در زمان مصاحبه به همراه داشته باشید: ارایه هر نوع اسناد مالکیت- ارایه دعوت نامه در صورت تمایل- گذرنامه‌های قبلی شما که سفرهای اخیر خارج از کشور باشد.
ویزای تجاری:
اگر به منظور سفر تجاری عازم کانادا می‌باشید ارایه دعوتنامه از یک شرکت کانادایی و چنانچه از طرف کارفرمای خود مامور به سفر باشید ارایه نامه‌ای از کارفرما با ذکر دلایل سفر، مدارکی که نشان دهنده موقعیت مالی و تجاری شما باشد و نیز فتوکپی پروانه کار یا مدارک اثبات اشتغال به کار در زمان تحویل مدارک مورد نیاز است. لطفاً اسناد مالکیت و گذرنامه‌های قبلی شما که نشانگر سفرهای اخیر شما باشد را در صورت موجود بودن زمان مصاحبه همراه داشته باشید.
قابل توجه متقاضیان روادید دانشجویی کانادا
هزینه درخواست روادید یک بار ورود برای هر نفر ۱۲۵ دلار کانادا یا ۸۵ دلار آمریکا، یا ۷۰۰۰۰ ریال می‌باشد و نیز برای همراهان، فرزند یا فرزندان زیر ۷ سال و همسر ۷۵ دلار کانادا یا ۵۵ دلار آمریکا یا ۴۲۰۰۰۰ ریال می‌باشد. چنانچه فرزند یا فرزندان بالای ۷ سال یا همسر به عنوان دانش‌آموز یا دانشجو قصد ادامه تحصیل را در کشور کانادا دارند، موظف به پرداخت هزینه روادید دانشجویی می‌باشند. در غیر این صورت همراهان مکلف به پرداخت هزینه روادید دیدار موقت هستند ارایه مدارک زیر برای تشکیل پرونده الزامی است.
فرم تکمیل شده درخواست روادید دانشجویی (فرم از گیشه قسمت روادید دریافت شود)- گذرنامه معتبر با حداقل یک سال اعتبار برای تمام افراد خانواده- فتوکپی پاسپورت از صفحات ۱ الی ۶- فتوکپی تمام صفحات شناسنامه- ۳ قطعه عکس برای هر نفر- اصل پذیرش غیر مشروط UNCONDITIONAL ACCEPTANCE و از یکی از دانشگاههای کانادا، بدیهی است ارایه مدارک فوق ضمانت ویزا نمی‌باشد. افرادی که قصد ادامه تحصیل در کانادا را به مدت بیش از ۶ ماه دارند می‌بایست حداقل ۲ تا ۳ ماه قبل از شروع زمان تحصیل برای روادید دانشجویی اقدام فرمایند.
متقاضیانی که برای ادامه تحصیل عازم یکی از دانشگاههای استان کبک هستند می‌بایست شخصاً مبادرت به درخواست CAQ از دانشگاه مربوطه نمایند. لازم به یادآوری است که درخواست این برگه برای همراهانی که قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاههای استان کبک را دارند نیز الزامی است.
سفارت کانادا در تهران فرم مهاجرت ندارد. به منظور درخواست مهاجرت به کانادا متقاضی باید درخواست کتبی خود را به زبان انگلیسی یا فرانسه همراه با یک عدد پاکت که آدرس متقاضی به فارسی روی آن نوشته شده است را در پاکت دیگری به منظور ارسال به سفارت کانادا دمشق، سوریه به گیشه اطلاعات تحویل یا به داخل صندوق سفارت انداخته شود. هیچ فرم خاصی برای درخواست مهاجرت وجود ندارد. لذا باید مراجعه به افرادی که در اطراف سفارت پیشنهاد فروش فرم درخواست یا فروش فرم اولیه و یا موارد مشابه را می‌نمایند جدا پرهیز کنید.
توجه: دانستن زبان انگلیسی یا فرانسه برای متقاضی الزامی است.
نشانی: خیابان استاد مطهری- خیابان شهید سرافراز- شماره ۵۷
تلفن: ۶- ۸۷۳۲۶۲۳ ساعت تماس: ۵۰/۱۳ تا ۱۴ فاکس: ۸۷۳۳۲۰۲

کرواسی
مدارک عمومی: فرم سفارت، ۲ قطعه عکس رنگی، گواهی اشتغال به کار با ذکر نوع کار و سمت و حقوق و مدت زمان اشتغال و مدت زمان مرخصی با ذکر این تعهد که فرد متقاضی بعد از مراجعت از کرواسی در سمت خود مجفوظ خواهد ماند. نامه از بانک همراه با صورتحساب وضعیت بانکی با ذکر میزان موجودی بانکی و نوع حساب و تاریخ گشایش مالکیت یا سند مالکیت، آدرس هتل یا دعوت‌نامه، گذرنامه معتبر
توریستی: هزینه دریافت روادید ۳۳۲۰۰ است. مدت انتظار یک ماه
تحصیلی: برای مقاطع بالاتر از دیپلم مدارک عمومی به علاوه مشخصات مرکز آموزشی در کرواسی، اجازه صدور روادید از زاگرب صادر می‌شود.
ترانزیت: مدت ویزای ترانزیت ۲۴ ساعت است.
امکان ملاقات در صورت تعیین وقت قبلی میسر می‌باشد. بلیت برگشت تایید شده در زمان اخذ ویزا الزامی است. هزینه ویزا در زمان پرکردن فرم توسط متقاضیان بایستی پرداخت شود. یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۵/۹ تا ۱
نشانی: پاسداران- بهستان اول- شماره ۲۵
تلفن: ۲۵۸۷۰۳۹- ۲۵۸۹۹۲۳ فاکس: ۲۵۴۹۱۹۹

کره جنوبی
روادید تجاری: پاسپورت با ۶ ماه اعتبار، یک عدد عکس ۴ ×۳، دعوتنامه رسمی کره‌ای طبق مقررات کره، از آوریل هزینه صدور روادید با این شرح است برای یک بار ورود و کمتر از ۳۰ روز ۴ دلار آمریکا بیش از ۹۱ روز ۵۵ دلار آمریکا (برای مشاغل دولتی) سایر روادید اعم از توریستی، تحصیلی، ورزشی، ترانزیت دیده نمی‌شود.
نشانی: خیابان ملاصدرا- شیخ بهایی شمالی- دانشور غربی- پلاک ۱۸
تلفن: ۸۰۵۴۹۰۰

کره شمالی
ویزای توریستی داده نمی‌شود. تجاری: ۲ قطعه عکس، فرم سفارت و دعوتنامه تجاری، نامه از شرکت ایرانی، توجه شود که دعوتنامه باید به تایید وزارت امور خارجه کره شمالی رسیده باشد. مدارک شرکت ایرانی نیز اهمیت دارد. جهت اطلاعات بیشتر با سفارت تماس حاصل نمایید.
نشانی: خیابان آفریقا- خیابان وحید دستجردی
تلفن: ۸۷۸۳۳۴۱ فاکس: ۸۷۸۱۴۸۹

کلمبیا
بازرگانی: در صورت ابتیاع دعوتنامه شرکت کلمبیایی که در آن اظهار شود که متقاضی برای انجام چه نوع معامله‌ای عازم کلمبیا است، می‌توان با سفارت تماس گرفت. هزینه صدور روادید ۱۵۲ دلار، معرفی‌نامه از شرکت ایرانی که در آن اظهار شود که متقاضی جهت انجام چه فعالیتی عازم کلمبیا است.
توریستی: گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه، بلیت رفت و برگشت، دعوتنامه از شخص کلمبیایی یا ایرانی مقیم در کلمبیا، هزینه صدور روادید ۲۲ دلار
روادید کاری: در صورت ابتیاع قرارداد کاری با کارفرمای کلمبیایی متقاضی می‌تواند با سفارت تماس بگیرد هزینه صدور روادید ۲۰۵ دلار
نشانی: خیابان دروس- خیابان هدایت- خیابان فریار- شماره ۵ یکشنبه تا پنجشنبه از ۹ تا ۱۴
تلفن: ۲۵۵۸۹۵۷- ۲۵۴۱۹۸۱ فاکس: ۲۵۴۱۹۸۱

کویت
ویزا از کویت باید فرستاده شود. توریستی: دعوتنامه از فرد مقیم، ۲ عکس، کپی پاسپورت بازرگانی، کارت بازرگانی، نامه از اتاق بازرگانی، مدارک مربوط به شرکت
نشانی: خیابان آفریقا- وحید دستجردی (ظفر)- پلاک ۲/۳۲۳
تلفن: ۹- ۸۷۸۵۹۹۷ فاکس: ۸۷۸۶۰۰۳

گرجستان
برای دریافت روادید گرجستان مدارک ذیل لازم است:
تصویر صفحات عکس دار و اعتبار گذرنامه، یک قطعه عکس، فرم مخصوص ویزا تکمیل شده به زبان انگلیسی، در صورتی که سفر از طریق شرکتی انجام شود معرفی‌نامه شرکت به زبان انگلیسی باشد. قیمت ویزا ۱۵ روزه ۴۲ دلار یک ماهه ۵۵ دلار. تبصره: جهت دریافت فرم مخصوص روادید به میز رابط این سفارت مراجعه فرمایید. روزها و ساعات کار بخش کنسولی یکشنبه، سه‌شنبه، پنج‌شنبه از ۹ الی ۱۳
نشانی: الهیه، خیابان شهید فیاضی (فرشته)، خیابان آقابزرگی، کوچه شهید احمدوالی، شماره ۵
تلفن: ۲۲۱۱۴۷ فاکس: ۲۲۰۶۸۴۸

لبنان
تجاری: معرفی‌نامه از شرکت، کارت بازرگانی در صورت داشتن طرف لبنانی یک نامه و دعوتنامه از آن شرکت احیاناً نامه از اتاق بازرگانی، فرم سفارت، یک قطعه عکس، فتوکپی پاسپورت.
توریستی: نامه از محل کار، فرم سفارت، ۲ قطعه عکس، فتوکپی پاسپورت.
تحصیلی: داشتن پذیرش از یکی از دانشگاههای لبنان.
نشانی: خیابان شهید قره‌نی، نرسیده به پل کریمخان، کوچه افشین، پلاک ۳۰
تلفن: ۸۹۰۸۴۵۱ فاکس: ۸۸۹۷۳۴۵

لهستان
توریستی: گذرنامه با حداقل یک سال اعتبار، تکمیل فرم سفارت، ۲ عکس توجه شود که هزینه هر روز اقامت در لهستان برابر ۵۰ دلار آمریکا است.
دعوتنامه برای ویزای توریستی لازم نیست ولی چنانچه موجود باشد در تسریع کار کمک خواهد کرد.
تجاری: دعوتنامه برای همکاری تجاری داشته باشد.
هزینه‌های کنسولی از تاریخ ۷ تیرماه ۷۸
درخواست روادید ۷۳۰۰ تومان
روادید اقامت یک ورود ۳۱۰۰۰ تومان
روادید عبوری یک سره ۱۷۶۰۰ تومان
روادید عبوری مکرر راننده ترانزیت ۴۴۰۰۰ تومان
هزینه امور فوری ۱۷۶۰۰ تومان اکسپرس

نشانی: خیابان آفریقا، نبش پیروز، پلاک ۱
تلفن: ۴- ۸۷۸۷۲۶۲ فاکس: ۸۷۸۸۷۷۴

مالزی
اتباع ایرانی تا دو هفته احتیاج به ویزا ندارند برای امور توریستی و تجاری بیش از ۲ هفته، دعوتنامه، ۲ قطعه عکس، بلیت رفت و برگشت، فرم سفارت.
تحصیلی: گواهی پذیرش از دانشگاههای مالزی در هر ۳ مورد ویزای اجتماعی صادر می‌شود و قیمت آن فعلاً ۱۰۰۰ تومان است اما تغییر خواهد کرد.
نشانی: خیابان فرشته، شماره ۷۲
تلفن: ۲۰۰۹۲۷۵- ۲۰۰۹۱۴۳ فاکس: ۳- ۲۰۱۸۲۶۲

نروژ
ویزای توریستی ندارد. دیدار از اقوام: اقوام درجه یک احتیاج به دعوتنامه ندارد. برای اقوام درجه ۲ در صورت موافقت، دعوتنامه، ۲ قطعه عکس، فتوکپی شناسنامه و گذرنامه از صفحه ۲ تا ۹ و نامه از محل کار که در آن میزان حقوق، مدت مرخصی، حق بیمه و غیره ذکر شود. به انضمام یک پاکت نامه و تمبر زده شود به آدرس متقاضی و گیرنده که در آن نوشته شده باشد. فرم سفارت، هزینه روادید ۲۶۰۰۰ تومان.
تجاری: دعوتنامه تجاری، نامه معرفی از شرکت و همچنین مدارک شرکت، ۲ قطعه عکس، فتوکپی شناسنامه و همچنین مدارک شرکت، ۲ قطعه عکس، فتوکپی شناسنامه و گذرنامه از صفحه ۲ تا ۹، تکمیل فرم سفارت کلیه مدارک باید به زبان انگلیسی نیز ترجمه شده باشد.
نشانی: خیابان پاسداران، کوهستان هشتم، اختیاریه شمالی، شماره ۴۱۲
تلفن: ۲۲۹۱۳۳۳ فاکس: ۲۲۹۲۷۷۶

نیوزیلند
متقاضیان تحصیل در نیوزیلند جهت گرفتن اطلاعات و پذیرش می‌توانند به آدرسهای موجود در گیشه سفارت مراجعه کنند. کلیه مکاتبات جهت مهاجرت به نیوزیلند به آدرس
NEWZEALAND IMMIGRATION SERVICE SINGAPORE BRANCH 391 A OR CHARD ROAD # 15-05 TOWERA NGEE ANN CITY SINGAPORE 0923
TEL: 00657386700
FAX: 00652356651
E-MAIL: ENQUIRIESNA, HIGH.COM.ORG.SG

ونزوئلا
مدارک عمومی: بلیت رفت و برگشت یا ادامه مسافرت به کشور دیگر، ۱۰ عکس جدید، فرم سفارت، ترجمه رسمی کلیه مدارک به اسپانیولی یا انگلیسی، گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار، انجام مصاحبه با بخش کنسولی سفارت
توریستی: هزینه صدور روادید ۳۰ دلار زمان انتظار برای دریافت روادید ۳ تا ۴ روز
بازرگانی: ارایه نامه از موسسه ایرانی با دعوتنامه از شرکت ونزوئلایی کلیه مدراک باید به انگلیسی یا اسپانیولی باشد. یکشنبه و سه شنبه ۱۲- ۱۰
نشانی: خیابان آفریقا- کوچه تندیس- پلاک ۲۶
تلفن: ۸۷۱۵۸۵- ۸۷۱۴۲۶۴۸ فاکس: ۲۰۵۳۶۷۷

هلند
توریستی: پاسپورت، شناسنامه متقاضی، ۲ برگ کپی پاسپورت از صفحات مهمور و دارای ویزای قبلی باشد. یک عدد فرم ویزا برای هر پاسپورت، یک قطعه عکس برای هر نفر، دعوتنامه با امضاء و مهر پلیس و شهرداری محل، آخرین فیش حقوقی، معرف از هلند و شماره تلفن معرف در هلند، کپی پاسپورت یا اجازه اقامت معرف از هلند، گذرنامه قبلی اگر داشته باشید، مدارک معتبر برای اثبات توانایی مالی، بیمه‌نامه از هلند برای کل سفارت، بلیت رفت و برگشت، ضمانت‌نامه دعوت کننده به برگشت متقاضی ویزا، هزینه صدور روادید یک ماهه ۱۸۵۰۰ تومان ۲ ماهه و ۳ ماهه ۲۲ هزار تومان
نشانی: خیابان پاسداران- خیابان فردوسی- بعد از احتشامیه- خیابان کارسائی- کوچه یکم شرقی- شماره ۳۳
تلفن: ۲۵۷۰۰۷ فاکس: ۲۵۶۶۹۹

هند
توریستی: فرم سفارت، ۳ قطعه عکس ۳ ×۲، فتوکپی بلیت رفت و برگشت تایید شده، اصل گذرنامه، کلیه مدارک باید از ساعت ۳۰/۱۱ –۹ با ۳۷ هزار تومان پرداخت کنید. هزینه‌های یکشنبه تا پنجشنبه تحویل داده شود. مدت ویزا یک ماه است.
تجاری: کلیه مدارک مربوط به توریستی به اضافه دعوتنامه از شرکت معتبر هندی ۳۷ هزار تومان.
ترانزیت: ویزای کشور نهایی به اضافه کلیه مدارک مربوط به ویزای توریستی، کپی بلیت رفت و برگشت تا مقصد نهایی ۱ هزار تومان.
تحصیلی: پذیرش معتبر از دانشگاههای هندی، فرم تقاضا، جهت دریافت لیست دانشگاههای هند می‌توانید از ساعت ۱۳-۹ و ۱۷-۱۴ هر روز به سفارت مراجعه کنید.
نشانی: خیابان مطهری، خیابان میرعماد
تلفن کنسولگری: ۸۷۵۵۱۰۲ سفارت: ۵- ۸۷۵۵۱۰۳ فاکس: ۸۷۴۵۵۵۷

یونان
متقاضیان می‌توانند روزهای دوشنبه و چهارشنبه جهت دریافت شرایط ویزا مستقیماً مراجعه و شرایط را دریافت کنند.
نشانی: خیابان طالقانی- نبش چهارراه شهید مفتح- جنب کلیسای یونانی‌ها- شماره ۱۰۱
تلفن: ۸۸۴۴۲۸۸